GUARDIAN TEAM FCI - AMERICAN STAFFORDSHIRE TERRIER
ENGLISH VERSION - WELCOME


STRONA PAPILLONÓW ZAPRASZA

JAK PIELĘGNOWAĆ TRZEBA PSA

..... Każde zwierzę musi jeść przynajmniej raz dziennie (szczeniaczki jedzą kilka razy dziennie zależnie od wieku i te dane są podawane w "instrukcji obsługi" każdego naszego szczeniaczka).
Co do podawanego pokarmu to zdania są podzielone. Generalnie, jeśli ma dostawać suchą karmę to naprawdę lepiej markową, mimo że jest droższa, ponieważ do końca nie wiemy co tanie specyfiki zawierają, a ponadto wpływają na zwiększenie apetytu po to by zwiększyć podaż produktu, a to prowadzi do nadmiernego wzrostu masy zwierzęcia.
Nasza sunia nie gustowała w żadnych drogich suchych karmach, a nie chcąc podawać jej tanich zdecydowaliśmy się na BARF'a.
..... BARF jest to sposób żywienia oparty na diecie zbliżonej do naturalnej, jaką spożywały dzikie psy. Jest on coraz bardziej popularną formą żywienia, chociaż rzadko stosowaną w dużych hodowlach ze względu na dłuższy czas przygotowywania, co może być kłopotliwe przy wielu żarłokach. Szczegóły na ten temat znajdziesz na wielu stronach w internecie i "instrukcji obsługi" naszych piesków, więc nie będę się rozpisywać.
..... Tigra i Lolek dostają mieszankę surowego mięsa wołowego, koniny i kurczaka + ryż, kasze jęczmienną lub gryczaną + mieszankę olei + starte jabłko, marchewkę i buraka. Do tego raz w tygodniu dajemy im surowe jajko, biały serek, stynki lub szprotki, serca i wątróbki zwierzęce.
..... Tak jak my bierzemy witaminki tak samo powinny je dostawać psy. Do roku czasu nasze maleństwa dostawały Vitawet stosownie do wagi. Obecnie dajemy im Megavit, spreparowane skorupki z jaj kurzych z ziołami i zwykły olej z wiesiołka, ale przed ciążą i na starość zmienimy im rodzaj witaminek.
..... Średnio raz w tygodniu sprawdzamy stan ich uszek i w razie potrzeby delikatnie je czyścimy. Do tej pracy jest zatrudniona cała rodzinka by psina nie ruszyła łbem, co mogłoby się bardzo źle skończyć.
..... Tak samo raz w tygodniu szczotkujemy je i czyścimy im zęby, ale tu nie trzeba zaangażowania całej rodzinki, ponieważ jako psy wystawowe
są przyzwyczajone do pokazywania ząbków.
..... Co do kąpieli to spotyka je to tylko przed wystawami, chyba że np. na szkoleniu czy spacerze strasznie się ubłocą, ale rzadko im się to zdarza, ponieważ będąc czyściochami, w deszczową pogodę polecenie waruj wykonują na pazurkach centymetr nad ziemią :)
..... Oczywiście raz w roku odwiedzamy naszego doktorka, żeby zaaplikował nam szczepionkę przeciwko wściekliźnie.
..... Moim zdaniem najważniejszą sprawą jest ruch. Uważam, że jest to pies dla ludzi aktywnych lub pomysłowych. Świetnie nadaje się do joggingu, ale z łatwością można go wyszaleć przez aportowanie, pływanie(oczywiście w lecie), laserek, oraz różne psie sporty z uczestnictwa w których słyną Amstaffy.
..... Lolek uwielbia aportować i szaleć z Tigrą i Anią. Latem nauczył się nurkować, czym przerażał wszystkich postronnych widzów.
..... Tigrunia uwielbia pływanie, aportowanie i agility. Zimą okazało się, że ciąganie Ani na sankach jest najfajniejszą śnieżną zabawą jaką można sobie wyobrazić. Tylko ja za tym kuligiem nie nadążam...
.....Niulka jest prawdziwym, leniwym zodiakalnym lwem - uwielbia wygrzewać się na słońcu.
.....Princy jest pracowitą rozrabiarą, weszła w komitywę z kotką, która strąca jej różne smakołyki z blatu w kuchni. Poza tym bardzo opiekuje się całą rodzinką.
.....Lamiś od Goldiego - Ani springera - nauczył się wszystko nosić i jest to jego ulubiona praca.
.....Karmi najbardziej lubi jeżdzić z Panem samochodem siedząc na przednim siedzeniu. Pilnuje drogi, Pana, samochodu i reszty stada i jest z siebie bardzo dumna.
..... Nasze psy przyłączyły się do akcji Honorowych Dawców Krwi i w ten sposób pomagają ratować innych milusińskich.

CONTACT: ast@guardianteam.eu
Copyright GUARDIAN TEAM FCI. Rozpowszechnianie materiałów bez zgody GUARDIAN TEAM FCI - zabronione